NovaDent

Oferta stomatologiczna

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, nazywana także pedodoncją, zajmuje się leczeniem dentystycznym najmłodszych pacjentów. Stomatolog dziecięcy jest nie tylko profesjonalistą w swoim fachu, ale także specjalistą od zjednywania sobie sympatii dzieci. W naszej klinice gabinet stomatologii dziecięcej jest miejscem o szczególnej atmosferze. Nasi dentyści dla dzieci dbają o to, aby każda wizyta była dla maluchów ciekawą przygodę i przyjemnym wspomnieniem.

Stomatolog dziecięcy – kiedy iść z dzieckiem?

Na pierwszą wizytę z dzieckiem do dentysty najlepiej udać się, gdy wyrzynają się mu zęby mleczne. Stomatolog dziecięcy sprawdzi, czy ich rozwój przebiega prawidłowo. W razie zauważenia ewentualnych zaburzeń, wczesna interwencja lekarza pozwoli na szybkie i nieinwazyjne leczenie. Ponadto przekaże on cenne, fachowe rady, jak prawidłowo dbać o zęby dziecka.

Regularne wizyty można rozpocząć nieco później, w wieku około 3 lat. Zachęcamy rodziców, aby zapoczątkowali je od wizyty adaptacyjne. Wykonujemy na niej jedynie przegląd zębów. Stomatolog dziecięcy w przystępny dla malucha sposób wprowadzi go w “nowy świat” stomatologii. Wizyta adaptacyjna pozwala dziecku oswoić się z nową przestrzenią, osobami i dziwnym sprzętem. Dbamy o to, aby pierwsza wizyta w naszej klinice była dla dziecka przyjemnym doświadczeniem, a kolejne spotkania nie wzbudzały w nim strachu i niepewności.

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Czasy, kiedy byliśmy dziećmi już za nami. Podobnie czasy bolesnej, mało komfortowej stomatologii także dawno minęły. Dlatego wszystkich rodziców uprzedzamy, aby nie przenosili swojego strachu na dzieci. Dziś leczenie stomatologiczne jest już w całkiem innym miejscu. Aby przygotować dziecko do wizyty u dentysty, radzimy budować wokół tego tematu przyjemne skojarzenia. Niech we wspólnych zabawach lub opowieściach wizyta u stomatologa będzie ciekawą przygodą i kojarzy się dziecku jak najlepiej.

Wszystkich rodziców zachęcamy do wczesnego rozpoczęcia regularnych wizyt w gabinecie. Dzięki temu pociecha łatwiej się do nich przyzwyczai. Pierwszą wizytę, czyli wizytę adaptacyjną radzimy zaplanować z wyprzedzeniem. Rozpoczęcie “nowej przygodny” od leczenia bolącego zęba i inwazyjnych zabiegów sprawi, że dziecko będzie bało się kolejnych spotkań z lekarzem.

Leczenie u dentysty dla dziecka

Stomatologia dziecięca zajmuje się leczeniem schorzeń różnej natury. Głównymi problemami, z którymi mali pacjenci zgłaszani są do naszego gabinetu, są zazwyczaj: zaburzenia ząbkowania, próchnica, wady zgryzu i choroby błony śluzowej. Dentysta dla dzieci wykonuje szereg różnych zabiegów, do najczęstszych należą:

  • badania stomatologiczne – przeglądy jamy ustnej,
  • fluoryzacja – lakierowanie zębów mlecznych i stałych cienką warstwą preparatu o większym stężeniu związków fluoru niż w używanych na co dzień pastach do zębów; zabieg ma za zadanie chronić zęby przed próchnicą;
  • lakowanie – wypełnienie bruzd i szczelin zębów mlecznych i stałych, w których mogą osadzać się resztki pokarmowe specjalnym lakiem, chroniącym zęby przed działaniem bakterii;
  • leczenie próchnicy – niezmiernie ważne jest, aby zarówno zęby mleczne, jak i stałe zostały utrzymane w dobrej kondycji; w razie zaawansowanej próchnicy stosuje się leczenie kanałowe;

Najczęściej spotykaną dolegliwością, leczoną przez stomatologa dziecięcego, jest próchnica. Utrudniona higiena jamy ustnej, jak to w przypadku najmniejszych dzieci bywa, dieta bogata w cukry, niedokładne, pierwsze samodzielne szczotkowania zębów – wszystko to wpływa na gromadzenie się na zębach bakterii próchnicowych. Nieleczona, może doprowadzić do poważnych powikłań. Jedynie dentysta w gabinecie potrafi zauważyć pierwsze jej symptomy, dlatego warto regularnie przychodzić z dzieckiem do gabinetu stomatologa, aby uniknąć inwazyjnych zabiegów. Profilaktyka próchnicy jest dla dziecka dużo przyjemniejsza niż jej leczenie.

Cennik

Stomatologia dziecięca

Wypełnienie glasjonomerowe w zębie mlecznym
150 zł
Wypełnienie kompozytowe w zębie mlecznym
200 zł
Wypełnienie zęba mlecznego po dewitalizacji
200 zł
Usunięcie zęba mlecznego
200 zł
Lakowanie
150 zł
Amputacje miazgi
150 zł
Wizyta adaptacyjna lub bez efektu
100 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas