NovaDent

Wypełniacze

Wypełniacze

Z wiekiem skóra staje się wiotka, odwodniona, słabną włókna elastyny i kolagenu, co ma wpływ nawet na zmiany konturów twarzy. Wypełniacze to wysokiej jakości preparaty, dzięki którym nie tylko wygładzamy zmarszczki, ale jesteśmy w stanie modelować cały owal twarzy pacjenta. Substancje w nich zawarte dodają skórze jędrności, głęboko ją nawilżają i odbudowują jej struktury, dzięki czemu zyskuje młody i zdrowy wygląd.

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy

Wypełniacze to preparaty bezpieczne dla organizmu człowieka, mogą być nawet stosowane w przypadku alergików. Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy zwykle wykonywane są w celu korekcji i wygładzenia bruzd i zmarszczek w różnych okolicach twarzy pacjenta:

 • bruzd nosowo-wargowych,
 • zmarszczek wokół ust,
 • opadających kącików ust,
 • zmarszczek na policzkach,
 • głębokich zmarszczek okolicy oczu
 • tzw. „doliny łez” – obszaru od wewnętrznego kącika oka.

Wypełniacze pozwalają także wykonać zabieg nawilżenia i powiększenia ust. Stosowane są także w celu modelowania konturów twarzy – szczególnie okolicy jarzmowej, skroniowo-czołowej oraz obszaru zapadniętych policzków. Taka wolumetria z wykorzystaniem wypełniaczy sprawia, że twarz zyskuje dawny harmonijny wygląd i młodzieńczą objętość.

Zabiegi na bazie wypełniaczy sprawdzą się szczególnie w przypadku osób z cerą dojrzałą, wymagającą nawilżenia i odświeżenia. Dzięki nim twarz nie wygląda na zmęczoną, ale zyskuje świeżość i nowy blask.

Jak wypełnia się zmarszczki?

Zabiegi wykonujemy w formie iniekcji. Przed ich wykonaniem podajemy znieczulenie (krem znieczulający), dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Poprzez delikatne wkłucia wprowadzamy wypełniacz pod skórę. Ma on formę krystalicznego i plastycznego żelu. Jego gęstość może być różna – dobrana indywidualnie w zależności od rodzaju zmarszczek i pożądanego rezultatu. Gdy znajduje się już pod skórą, jego formuła wiąże wodę oraz wypełnia zmarszczki i bruzdy.

Kolejną jego właściwością jest pobudzenie struktur skóry do regeneracji. Nie tylko ją wypełnia, napinając delikatnie właściwe okolice, ale także przywraca jej sprężystość, gęstość i młodzieńczą jędrność.

Początkowe efekty takiego zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Pełne rezultaty osiąga się po kilku dniach. Co ważne, pacjent nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji – można od razu powrócić do codziennych obowiązków. Czasami zdarza się, że po zabiegu widoczne jest niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub delikatny ból w miejscu iniekcji preparatu. Objawy te znikają samoistnie po 2-3 dniach.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy

Wypełniacze to preparaty biozgodne, po około 6-12 miesiącach wchłaniane przez organizm. Pomimo tego podczas wizyty konsultacyjnej lekarz sprawdza, czy nie występują żadne przeciwwskazania do zastosowania tego rodzaju preparatów. Są nimi:

 • ciąża,
 • czas laktacji,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby, infekcje i stany zapalne skóry w okolicy wykonywania zabiegu.

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

  Novadent

  Pacjenci o nas