NovaDent

Oferta stomatologiczna

Ortodoncja nakładkowa

Ortodoncja to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci i osób dorosłych. W naszej klinice wykorzystujemy w jej ramach aparaty nakładkowe, czyli przezroczyste nakładki na zęby. Ortodoncja nakładkowa pozwala szybko i skutecznie korygować ustawienie zębów bez poczucia dyskomfortu i jakiejkolwiek niewygody.

Kiedy udać się do ortodonty?

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna mieć miejsce w wieku dziecięcym, podczas rozwoju zębów mlecznych. Już wtedy lekarz jest w stanie sprawdzić, czy proces ten przebiega prawidłowo. Jeśli zauważy ewentualnie nieprawidłowości, ich wyleczenie jest dużo prostsze i szybsze niż w przypadku leczenia zębów w wieku dorosłym.

Współczesna ortodoncja daje także szansę korygowania wad zgryzu u pacjentów dorosłych. W tym celu oferuje różnego typu aparaty ortodontyczne – tradycyjne stałe, ale także aparaty nakładkowe. Bodźcem zachęcającym do poddania się leczeniu są najczęściej kompleksy z powodu nieestetycznego wyglądu zębów i pragnienie posiadania pięknego uśmiechu.

Aparat nakładkowy – jak wygląda?

Ortodoncja nakładkowa oferuje przezroczyste nakładki na zęby, których działanie polega na wywieraniu kontrolowanej siły na uzębienie. Z każdym dniem konsekwentnie przesuwają zęby we właściwym kierunku aż do pełnej ich korekcji. W odróżnieniu od stałych aparatów ortodontycznych pacjent może je zdejmować w dowolnym momencie, np. przed jedzeniem lub czyszczeniem zębów, a następnie ponownie założyć.

Aparaty na zęby w formie nakładkowej są bardzo komfortowy w noszeniu. Nie powodują podrażnień w jamie ustnej ani poczucia niewygody. Poza tym nie posiadają żadnych metalowych elementów, są niemal niewidoczne. Ich wysoka estetyka idzie w parze z dużą skutecznością.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatem nakładkowym

Ortodoncja nakładkowa w naszej klinice przeprowadzana jest z użyciem aparatów Pro Smile. Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której ortodonta zapoznaje się ze stanem zębów pacjenta, jego potrzebami, ewentualnymi obawami. Zęby, które wymagają oczyszczenia z kamienia nazębnego poddawane są zabiegom higienizacji. Jeśli lekarz zauważy zmiany próchnicowe, również muszą one zostać wyleczone.

Kolejnym krokiem jest wykonanie cyfrowego wycisku zębów przy użyciu nowoczesnego skanera wewnątrzustnego. Na jego podstawie laboratorium stomatologiczne przygotowuje zestawy spersonalizowanych nakładek, idealnie dopasowanych do zębów pacjenta. Wraz z aparatem ortodontycznym pacjent otrzymuje od nas także instrukcję obsługi i specjalne pudełko do ich przechowywania.

Cały proces jest szybki, wygodny i bezbolesny. Czas leczenia aparatami na zęby w formie nakładkowej zależy od stopnia wady zgryzu, a co za tym idzie zaleceń lekarza. Każda para przezroczystych nakładek na zęby zakładana jest na około 2 tygodnie, a po tym czasie wymieniana na kolejną. Po zakończeniu leczenia z zakresu ortodoncji nakładkowej zalecamy utrwalenie uzyskanych efektów poprzez noszenie przez około 6 tygodni aparatu retencyjnego.

Efekty aparatu nakładowego

Nowoczesne aparaty nakładkowe stały się obecnie bardzo popularne. Efektem ich stosowania są przede wszystkim proste, harmonijne zęby. Proces leczenia jest krótszy niż w przypadku stałych aparatów ortodontycznych. Warto zwrócić uwagę, że wpływ na uzyskane rezultaty ma także sam pacjent. Sumienne noszenie aparatu to szybsze i doskonalsze efekty leczenia.

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas