NovaDent

Oferta stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna

Leczenie stomatologiczne rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki RTG. Podobnie jak w przypadku każdej innej dziedziny medycyny, dokładna diagnoza jest wyjściem do skutecznego leczenia. W naszej klinice posiadamy własną pracownię RTG. Nasi pacjenci, bez straty czasu i zbędnych oczekiwań, wszystkie badania wykonują w jednym miejscu.

Metody diagnostyki stomatologicznej

Od początku założeniem naszej kliniki było nieść pomoc pacjentom na jak najwyższym poziomie. Dlatego pracownię diagnostyki RTG wyposażyliśmy w zaawansowany technologicznie sprzęt. Różnego rodzaju aparatura medyczna umożliwia nam przeprowadzanie różnego typu badań, niezbędnych w procesie leczenia stomatologicznego:

  • Zdjęcie punktowe zęba – popularne badanie diagnostyczne, wykonywane w zabiegach leczenia próchnicy, chirurgicznych i endodontycznych. Charakteryzuje się dużą rozdzielczością – precyzyjnie obrazuje wybrane zęby (korony i korzenie) wraz z ich okolicznymi tkankami.
  • Pantomogram zębów – to inaczej zdjęcie pantomograficzne, które, jak sama nazwa wskazuje, obrazuje szeroką panoramę zębów szczęki i żuchwy wraz z zatokami szczękowymi. Jest pomocne w diagnostyce zębów niewyrzniętych, zatrzymanych lub nadliczbowych. Najczęściej z tego zdjęcia korzystamy przed rozpoczęciem leczenia, np. w przypadku chorób przyzębia lub w stomatologii chirurgicznej.
  • Zdjęcie cefalometryczne – ukazuje zęby oraz przekrój bocznej części czaszki, a dokładnie jej tkanki miękkie i struktury kostne oraz zatoki przynosowe. Najczęściej wykorzystywane w planowaniu leczenia ortodontycznego – diagnostyce RTG wad zgryzu. Zdjęcia cefalometryczne w takim przypadku wykonujemy dwa razy – przed założeniem aparatu ortodontycznego oraz po jego zdjęciu.

Technologie w diagnostyce stomatologicznej

Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna pozwala na wykonanie cyfrowej analizy diagnostycznej. Dzięki temu lekarz może zaplanować leczenie z niezwykłą precyzją, a po jego zakończeniu pokazać efekty przeprowadzonych zabiegów. W naszej klinice codziennie wykorzystujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam na maksymalną skuteczność leczenia.

Do najbardziej dokładnych badań diagnostycznych należy tomografia zębów, czyli zdjęcia tomograficzne 3D. To trójwymiarowy, bardzo szczegółowy obraz zębów i zatok. Dzięki nim stomatolog może zauważyć nawet niewielkie zmiany w jamie ustnej. Nowoczesna tomografia komputerowa wykorzystywana jest w leczeniu kanałowym, ortodontycznym, implantologicznym, periodontologicznym, i chirurgicznym, a także w leczeniu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Spośród pozostałych zdjęć RTG wyróżnia się niższą dawką promieni rentgenowskich.

Jak wygląda RTG zęba i jak je czytać

RTG zębów daje lekarzowi możliwość szybkiego sprawdzenia stanu uzębienia pacjenta. Zmiany próchnicze widoczne są na zdjęciu w postaci białych plamek. Natomiast stany zapalne, takie jak zgorzel zęba, na RTG uwidaczniają się jako rozległe przejaśnienie w miejscu zajętej miazgi. Formy obrazowania są uzależnione od rodzaju zdjęć. Przykładowo zdjęcia punktowe ukazują precyzyjnie maksymalnie 3-4 zęby, natomiast pantomogram zębów ukazuje wszystkie zęby szczęki i żuchwy.

Cennik

Diagnostyka stomatologiczna

Cyfrowe zdjęcie RTG pojedynczego zęba
50 zł
Pantonogram
100 zł
Tomografia 3D częściowa
200 zł
Tomografia 3D góra i dół
350 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas