NovaDent

Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek

Wskutek intensywnej pracy mięśni na twarzy z wiekiem tworzą się na niej zmarszczki mimiczne. Dojrzała skóra traci elastyczność i jędrność, przez co miejsca napięcia mięśni stają się jeszcze bardziej widoczne. Mocno zarysowane zmarszczki mimiczne wpływają niekorzystnie na nasz wygląd. Sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i dodają jej lat. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zabieg wygładzania zmarszczek.

Jak przebiega wygładzanie zmarszczek?

Wygładzanie zmarszczek to zabieg, który wykonujemy w formie iniekcji. Delikatnie wprowadzamy pod skórę specjalny preparat, który blokuje pracę wybranych mięśni. Na czym dokładnie polega jego działanie? Odpowiada on za blokowanie neuroprzekaźnika, który przekazuje impulsy między nerwem a mięśniem. Dzięki temu nie dochodzi do skurczów wybranych mięśni twarzy, a co za tym idzie skóra w tym miejscu nie ulega pofałdowaniu czy zmarszczeniu.

Co ważne, efekty zabiegu wyglądają bardzo naturalnie, a mimika twarzy pozostaje zachowana. Należy jednak pamiętać, aby wykonywać go jedynie w sprawdzonych gabinetach, które mają dostęp do certyfikowanych preparatów. Doświadczony lekarz potrafi umiejętnie dobrać dawkę preparatu do indywidualnych potrzeb i właściwości skóry pacjenta.

W naszym gabinecie najczęściej wykonujemy wygładzanie zmarszczek:

 • poprzecznych czoła,
 • promienistych oka, tzw. kurzych łapek,
 • gładzizny, nazywanych lwią zmarszczką.

Zabieg jest bezbolesny, gdyż przed jego rozpoczęciem stosujemy znieczulenie powierzchniowe. W trakcie wprowadzania preparatu pacjent może jedynie odczuwać nieznaczne uczucie ukłucia. O jego delikatności może świadczyć fakt, że nie wymaga on przechodzenia czasu rekonwalescencji. W dniu wykonania zabiegu należy jedynie unikać intensywnych aktywności fizycznych, spożywania alkoholu oraz gorących temperatur, czyli np. opalania się, korzystania z solarium lub sauny.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu są już pierwsze oznaki rozwoju zmarszczek mimicznych. Może mieć to miejsce w różnym wieku, nawet około 25. roku życia. Poza tym na stan skóry wpływa nie tylko wiek, ale także czynniki takie jak sposób pielęgnacji skóry, rodzaj diety czy uwarunkowania genetyczne.

Zabieg należy do bezpiecznych i niemal bezinwazyjnych, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, które należy mieć na uwadze:

 • ciąża i czas laktacji,
 • aktywne infekcje, stan zapalny lub choroby skóry w okolicach zabiegowych,
 • alergia na składniki preparatu,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia aminoglikozydami,
 • choroby psychiczne.

Efekty zabiegu usuwania zmarszczek

Pierwsze rezultaty wygładzania zmarszczek widoczne są już po 2-3 dniach od zabiegu. Na pełne efekty pacjent musi poczekać tydzień lub dwa. Twarz zachowuje naturalne rysy, zmienia się jedynie jej wygląd. Staje się ponownie promienna, ponieważ nabiera wypoczętego, młodzieńczego wyrazu. Brak widocznych zmarszczek mimicznych sprawia, że twarz pacjenta prezentuje się dużo młodziej.

Aby podtrzymać rezultaty zabiegu, zalecamy powtórzenie go co 4-6 miesięcy. Z czasem te odstępy pomiędzy zabiegami stają się coraz dłuższe, ponieważ zmieniają się także nawyki mimiczne pacjenta.

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

  Novadent

  Pacjenci o nas