NovaDent

Oferta stomatologiczna

Higienizacja

Doskonała i skuteczna pielęgnacja zębów to połączenie regularnej higieny jamy ustnej w domu z systematycznymi zabiegami higienizacji u dentysty. Wystarczą drobne zaniedbania, a na zębach tworzy się kamień nazębny, którego nie usunie szczoteczka do zębów, a jedynie profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologa. Taka higienizacja jamy ustnej składa się z zabiegów: skalingu, piaskowania i polerowania zębów oraz fluoryzacji.

Skaling

Celem wykonania skalingu jest usunięcie kamienia nazębnego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, ultradźwiękowego skalera zabieg jest niezwykle dokładny i niemal bezbolesny. Kamień rozbijany jest poprzez wytwarzane wibracje z całej powierzchni zębów, nawet z przestrzeni międzyzębowych. Zabieg pozwala także na precyzyjne usunięcie kamienia poddziąsłowego, czyli ukrytego nieco pod dziąsłami w kieszonkach dziąsłowych. Następnie woda wypłukuje resztki kamienia z jamy ustnej.

W zabiegu zwykle nie stosujemy znieczulenia, jednak w przypadku osób bardzo wrażliwych na ból, przed rozpoczęciem higienizacji jamy ustnej stosujemy znieczulenie miejscowe.

Piaskowanie zębów

Po skalingu wykonujemy piaskowanie zębów. Zabieg szybko i bezboleśnie usuwa osad nazębny oraz przebarwienia, np. te powstałe od picia wina, kawy, herbaty lub palenia papierosów. Dzieje się to dzięki użyciu nowoczesnej piaskarki, która pod dużym ciśnieniem uwalnia wodę oraz drobiny piasku stomatologicznego. Higienizacja tego rodzaju to zabieg niezwykle precyzyjny – dociera w każde miejsce, nawet te trudno dostępne, i dokańcza dzieło skalingu. Stosowany piasek jest bardzo drobny, dzięki czemu nie uszkadza szkliwa. Na koniec zabiegu piasek jest odsysany z jamy ustnej.

Usunięcie kamienia i płytki nazębnej podczas skalingu i piaskowania dają efekt nie tylko czystych, ale także bielszych zębów. Nie są to zabiegi wybielania, ale dzięki zabiegom znika żółtawy odcień zębów, odzyskują one swój naturalny koloryt.

Polerowanie i fluoryzacja zębów

Kolejnym etapem higienizacji zębów jest ich polerowanie. Zabieg znany jest także pod nazwą polishing. Po oczyszczeniu zębów polerujemy je w celu wygładzenia porowatej powierzchni ich szkliwa. Zmniejsza to ryzyko szybkiego rozwoju próchnicy, gdyż na wypolerowanych zębach trudniej zatrzymuje się osad.

Fluoryzacja to inaczej lakierowanie zębów. Dentysta lub dyplomowana higienistka nakłada na zęby specjalny lakier z dużym stężeniem fluoru. Jego rolą jest ochrona uzębienia przed nadwrażliwością szyjek zębowych, wzmocnienie szkliwa oraz zmniejszenie ryzyka rozwinięcia zmian próchnicowych. Podobnie jak wszystkie wcześniejsze zabiegi, fluoryzacja jest bezbolesna i nieinwazyjna.

Na koniec przeprowadzamy także profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej. podczas którego pokazujemy pacjentom, w jaki sposób właściwie dbać o zęby w domu i wyeliminować niewłaściwe nawyki higienistyczne. Podczas rozmowy z pacjentem dobieramy również szczoteczkę, pastę oraz płukankę specjalnie dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Zalety higienizacji jamy ustnej

Higienizacja zębów to zabiegi profilaktyczne, które powinny być wykonywane co najmniej raz na pół roku. Kamień nazębny to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii próchnicowych. Jego systematyczne usuwanie oraz dokładne oczyszczanie i wzmacnianie zębów wpływa bardzo pozytywnie na stan całego uzębienia. Oprócz zmniejszenia ryzyka wystąpienia próchnicy, kolejną zaletą jest uzyskana estetyka zębów. Są one nieco bielsze, gładkie, a ich struktura odpowiednio wzmocniona.

Cennik

Higienizacja

Skaling + polishing
150 zł
Piaskowanie
150 zł
Skaling + piaskowanie
250 - 300 zł
Fluoryzacja
100 zł
Instruktaż higieny
50 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas