NovaDent

Oferta stomatologiczna

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych zęba. Miazga jest bogato unerwioną i unaczynioną tkanką, wypełniającą komorę zęba. Leczenie kanałowe daje możliwość przywrócenia zęba do zdrowia i pełnej funkcjonalności, nawet jeśli jest w bardzo złym stanie. Aby zapewnić maksymalną dokładność i bezpieczeństwo zabiegu, w naszej klinice leczenie kanałowe przeprowadzamy pod mikroskopem stomatologicznym.

Kiedy wprowadzone jest leczenie kanałowe?

Leczenie z zakresu endodoncji wykonujemy w sytuacji zaawansowanej próchnicy. Gdy bakterie próchnicze przedostają się do miazgi, infekują ją i wywołują jej stan zapalny. Objawem choroby jest zazwyczaj ból zęba i obrzęk otaczających go tkanek. To ostatnia szansa na podjęcie leczenia. Brak interwencji lekarza prowadzi do utraty zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonujemy także w sytuacji, gdy doszło do zwichnięcia lub złamania zęba, czyli urazu, który uszkodził lub obnażył miazgę zębową. Na tego rodzaju zabieg pacjent może także być skierowany podczas leczenia protetycznego, np. przed zamocowaniem korony protetycznej, oraz po stwierdzeniu zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Zdarzają się także przypadki, że leczenie kanałowe należy powtórzyć, gdyż po pierwszym zabiegu doszło do powikłań. Zabieg taki nosi nazwę reendo.

Przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem rozpoczynamy od badań diagnostycznych. Nasz wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt do diagnostyki radiologicznej daje możliwość wykonania wszystkich badań szybko i niezwykle precyzyjnie. Na podstawie otrzymanych wyników endodonta tworzy plan leczenia. Podczas każdego zabiegu korzystamy z wysokiej klasy mikroskopu stomatologicznego. Pozwala on na oświetlenie i powiększenie do 25 razy obszaru pola zabiegowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet bardzo skomplikowane zabiegi i przyspieszyć cały proces leczenia.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia kanałów zęba, właściwego ich ukształtowania i zdezynfekowania. Tak przygotowane kanały muszą zostać precyzyjnie uszczelnione – w tym celu stosujemy zazwyczaj materiał pochodzenia naturalnego zwany gutaperką. Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa korony zęba. Jeśli doszło do jej dużych uszkodzeń, mocowane jest uzupełnienie protetyczne. Jeśli spora jej część została zachowana, stosujemy wypełnienia typu inlay lub onlay.

Czy leczenie kanałowe boli – efekty endodoncji

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czy leczenie kanałowe boli. Z tą obawą spotykamy się dość często, jednak należy podkreślić, że współczesna endodoncja jest całkowicie bezbolesna i nie ma nic wspólnego z dawnymi praktykami. Wszystko dzięki nowoczesnej aparaturze i skutecznemu znieczuleniu miejscowemu, które podajemy pacjentom przed rozpoczęciem zabiegu.

Koszty leczenia kanałowego

Na cenę leczenia kanałowego pod mikroskopem składa się wiele czynników. Przybliżony koszt dostępny jest w cenniku na naszej stronie internetowej. Jednak szczegółowy kosztorys określa lekarz, uwzględniając liczbę opracowanych kanałów, stopień komplikacji zabiegu lub rodzaj odbudowy korony protetycznej. Cena leczenia kanałowego może się zatem różnić w zależności od przypadku i potrzeb pacjenta.

Cennik

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne jednowizytowe
Ząb 1-kanałowy
500 zł
Ząb 2-kanałowy
600 zł
Ząb 3-kanałowy
750 zł
Ząb 4-kanałowy
900 zł
Powtórne leczenie endodontyczne jednowizytowe
Ząb 1-kanałowy
600 zł
Ząb 2-kanałowy
800 zł
Ząb 3-kanałowy
1000 zł
Ząb 4-kanałowy
1050 zł
Leczenie endodontyczne pod mikroskopem (cena za pierwszą wizytę)
Ząb 1-kanałowy
600 zł
Ząb 2-kanałowy
800 zł
Ząb 3-kanałowy
1000 zł
Ząb 4-kanałowy
1200 zł
Powtórne leczenie endodontyczne pod mikroskopem (cena za pierwszą wizytę)
Ząb 1-kanałowy
500 zł
Ząb 2-kanałowy
650 zł
Ząb 3-kanałowy
850 zł
Ząb 4-kanałowy
950 zł
Leczenie endodontyczne dwuwizytowe (cena za jedną wizytę)
Ząb 1-kanałowy
300 zł
Ząb 2-kanałowy
400 zł
Ząb 3-kanałowy
600 zł
Ząb 4-kanałowy
700 zł
Powtórne leczenie endodontyczne dwuwizytowe (cena za jedną wizytę)
Ząb 1-kanałowy
300 zł
Ząb 2-kanałowy
450 zł
Ząb 3-kanałowy
650 zł
Dewitalizacja (zatrucie zęba)
150 zł
Ponowne udrożenienie wypełnionego kanału
300 - 350 zł
Usunięcie złamanego narzędzia w kanale
400 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas