NovaDent

Oferta stomatologiczna

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, nazywana także stomatologią ogólną, zajmuje się profilaktyką próchnicy oraz różnymi formami leczenia powstałych ubytków próchnicowych. Zabiegi z tego zakresu pozwalają zachować naturalne zęby w dobrym stanie na długie lata. Kluczową rolę odgrywa tu regularność wizyt kontrolnych. To dzięki systematycznym wizytom u lekarza z obszaru stomatologii zachowawczej pacjent może uniknąć skomplikowanych, inwazyjnych zabiegów i cieszyć pięknym uśmiechem każdego dnia.

Jak rozpoznać próchnicę?

Na początku próchnica rozwija się niezauważalnie. Pacjent może nie rozpoznać jej w pierwszej fazie rozwoju, szczególnie, gdy ubytki powstały w szczelinach międzyzębowych lub innych trudno dostępnych miejscach. Dzięki regularnej kontroli dentystycznej zapobieganie próchnicy jest proste i nieinwazyjne.

Choroba ta wywoływana jest przez bakterie próchnicowe. Prowadzą one do do demineralizacji, a następnie ubytków w twardych tkankach zębów. Zapobieganie próchnicy należy zacząć od systematycznej, prawidłowej higieny jamy ustnej oraz właściwej diety – ubogiej w cukry, a bogatej w witaminy i minerały, które wzmacniają zęby.

Zapobieganie próchnicy krok po kroku

Próchnica to choroba, z którą najczęściej zgłaszają się do nas pacjenci. MOżna jednak nad nią łatwo zapanować i zadbać, aby nie niszczyła piękna naszego uśmiechu. Zapobieganie jest prostsze od leczenia próchnicy – warto więc przyjrzeć się jak to robić na co dzień.

 • Regularna higiena jamy ustnej w domu – w naszej klinice prowadzimy instruktaż higieny jamy ustnej, aby nasi pacjenci mieli pewność, że ze swojej strony robią wszystko, co najlepsze dla zębów.
 • Właściwa dieta – unikaj pokarmów bogatych w cukry oraz słodkich przekąsek w różnych porach dnia, chyba że po każdej z nich wyczyścisz zęby.
 • Dbaj o nawodnienie organizmu – picie wody wpływa na większe wydzielanie śliny, a ta korzystnie wpływa na szkliwo zębów.
 • Regularne wizyty u stomatologa – dzięki którym drobne zmiany próchnicowe leczone są już w zalążku, przez co nie dochodzi do zaawansowanych stadiów choroby i dużych ubytków.

Przebieg leczenia próchnicy

Stomatologia zachowawcza obejmuje leczenie zębów w różnych fazach rozwoju choroby:

 • leczenie profilaktyczne – czyli badania kontrolne jamy ustnej w regularnych odstępach czasu, zabiegi higienizacji, leczenie nadwrażliwości zębów i krwawienia dziąseł,
 • leczenie wczesnego stadium próchnicy – oczyszczanie zębów i zabieg fluoryzacji, czyli nałożenia na zęby specjalnego lakieru z dużym stężeniem fluoru, prowadzący do remineralizacji szkliwa,
 • leczenie zaawansowanej próchnicy – opracowanie ubytków próchnicowych, wypełnienie ich oraz odbudowanie korony zębowej; w przypadku. gdy próchnica zainfekowała miazgę zęba wykonujemy leczenie kanałowe.

Efekty wczesnego leczenia zębów

W naszej klinice leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i rozwiązań stomatologicznych. Jeśli istnieje taka potrzeba podajemy pacjentowi znieczulenie miejscowe, dzięki czemu wszystkie zabiegi są bezbolesne.

Pacjenci, którzy systematycznie korzystają z wczesnego leczenia zębów nie tracą czasu na długie i skomplikowane zabiegi. W sytuacji potrzeby odtworzenia zniszczonych tkanek zęba stosujemy wysokogatunkowe materiały, których wysoka, sprawdzona jakość to gwarancja utrzymania długofalowych, estetycznych efektów.

Cennik

Stomatologia zachowawcza

Przegląd stomatologiczny
100 zł
Konsultacja lekarska
150 zł
Plan leczenia z kosztorysem
150 zł
Wypełnienie materiałem światłoutrwardzalnym
250 - 350 zł
Odbudowa korony zęba materiałem światłoutwardzalnym ze wzmocnie­ niem z włókna szklanego
400 zł
Licówka kompozytowa
400 zł
Wypełnienie materiałem glasjonomerowym
150 zł
Leczenie biologiczne zęba z zastosowaniem MTA CA(OH)2
200 zł
Opatrunek prosty - fleczer
100 zł
Opatrunek ZnOE
200 zł
Wybielenie zęba martwego
300 zł
Leczenie przebarwień ICON (ząb)
200 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

  Novadent

  Pacjenci o nas