NovaDent

Oferta stomatologiczna

Wybielanie zębów

Zaniedbane i przebarwione zęby mają wpływ na cały nasz wygląd i mogą być źródłem kompleksów. Telewizja, media społecznościowe, kolorowe czasopisma – zewsząd otaczają nas nienagannie białe uśmiechy. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wybielanie zębów. Niektórzy decydują się na wybielanie przeprowadzane na własną rękę, bez konsultacji z dentystą. Może to przynieść więcej szkody niż korzyści. Najbardziej bezpieczną metodą jest wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Metody wybielania zębów u dentysty

Aby wybielić swoje zęby, wiele osób próbuje domowych sposobów lub sięga po produkty dostępne w aptekach i drogeriach. Jednak najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem jest wybielanie zębów pod nadzorem stomatologa.

Istnieje kilka sposobów profesjonalnego wybielania zębów:

  • wybielanie zębów w gabinecie – przy użyciu nowoczesnego lasera,
  • wybielanie nakładkowe – z wykorzystaniem specjalnych nakładek i żelu wybielającego, stosowane w celu przedłużenia efektów wybielania zębów laserem

Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Przebarwienia zębów odbierają piękno i estetykę naszych uśmiechów. Wybielanie zębów laserem przywraca im doskonały wygląd już po jednej wizycie. Uzupełnieniem zabiegu może być wybielanie nakładkowe. Nazywamy to łączoną metodą wybielania zębów. Po określonym czasie od zabiegu laserowego wybielania zębów Pacjent otrzymuje od nas spersonalizowane nakładki wraz z wybielającym żelem. Wybielanie tego rodzaju można kontynuować samemu w domu dla zwiększenia efektu doskonale białych zębów.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie?

Laserowe wybielanie zębów przeprowadza dyplomowana higienistka przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego. W naszej Klinice, zanim przystąpimy do zabiegu, na początku oceniamy aktualny stan zębów pacjenta, wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów. Kolejny krok to higienizacja zębów, czyli skaling i piaskowanie, które usuwa kamień i osad nazębny. Wykonanie tego zabiegu kilka dni przed wybielaniem zębów umożliwia równomierne rozjaśnienie płytki nazębnej.

Laserowe wybielanie zębów polega na aplikacji specjalnego preparatu wybielającego na każdy ząb. Następnie jest on aktywowany przez światło lasera. Efektem tego procesu są rozjaśnione, widocznie bielsze zęby. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Po jego wykonaniu pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort – zwiększoną wrażliwość zębów i dziąseł. Zalecamy wtedy przez pewien czas unikać spożywania bardzo zimnych lub gorących napojów i potraw. W celu przedłużenia rezultatów należy przez około 14 dni po wybielaniu stosować tzw. białą dietę. Pacjent powinien unikać produktów, które mogą zabarwić świeżo wybielone szkliwo.

Zalety laserowego wybielania zębów

Mówi się, że uśmiech jest wizytówką człowieka, dlatego zabieg wybielania zębów jest obecnie bardzo popularny. W sprzedaży pojawia się coraz więcej produktów, które obiecują nam śnieżnobiałe uzębienie. Jednak tylko zabieg pod okiem dentysty daje gwarancję bezpieczeństwa – wybielenia zębów bez szkody dla szkliwa.

Ponadto laserowe wybielanie to pewność szybkich i doskonałych efektów – estetycznego koloru nawet bardzo przebarwionych zębów. Za nami czasy, kiedy śnieżnobiałe uzębienie było dostępne jedynie dla gwiazd Hollywood! Dziś piękne, białe uśmiechy powstają w naszej klinice każdego dnia.

Cennik

Wybielanie zębów

Wybielanie laserowe gabinetowe
1200 zł
Wybielanie system Prevdent
1500 zł
Wybileanie nakłądkowe
1000 zł
Wybielanie systemem Lydenti
1200 zł
Refresh - odświeżenie wybielania
300 zł

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas