NovaDent

Technologia

NovaDent

Technologia

Tomografia komputerowa KaVo OP 3D ™

Tomograf pozwala na o trójwymiarowe obrazowanie tkanek, dzięki czemu zyskujemy bardzo wyraźne i dokładne wyniki badań diagnostycznych. Zastosowana w nim technologia Low Dose Technology™ odpowiada za bardzo niską emisję dawek promieniowania. Sprawia to, że badanie tomografem jest jeszcze bardziej bezpieczne dla organizmu. Z tego rodzaju urządzenia najczęściej korzystamy podczas bardziej skomplikowanych zabiegów w chirurgii szczękowo twarzowej, leczeniu endodontycznym (kanałowym), implantologii i ortodoncji.

Aparat rtg X-MIND UNITY i system radiografii ScanExam One

Tego typu nowoczesny aparat jest w pełni zautomatyzowany i stosowany do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych. Jego automatyczny dobór warunków ekspozycji pozwala na otrzymanie najlepszej jakości obrazów w sposób komfortowy dla naszych pacjentów. W połączeniu z systemem radiowizjografii cyfrowej ScanExam One wszystkie zdjęcia są doskonałej jakości, przy czym zachowują korzystne cechy charakterystyczne dla urządzeń rentgenowskich. Cyfrowe obrazy dostępne są od razu po badaniu.

VDW Gold Reciproc Endomotor

Nowoczesne urządzenie wykorzystywane w leczeniu endodontycznym (kanałowym). Pozwala ono na pomiar długości kanału, a przy tym bardzo wygodną pracę. Jego rotacyjna główka zapewnia dużą widoczność pola zabiegowego. Funkcja Auto-Stop zatrzymuje instrument po dotarciu do wierzchołka korzenia.Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe jest maksymalnie precyzyjne przy jego jeszcze mniejszej inwazyjności. Podobnie ryzyko błędów staje się minimalne. Ten innowacyjny endomotor to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa każdego zabiegu i doskonałych efektów leczenia.

Kerr elements IC System do wypełniania kanałów korzeniowych

Doskonały system obturacji (wypełnienia) kanałów korzeniowych. Pozwala uzyskać przewidywalne wyniki leczenia i skrócić czas samej ekstruzji. Daje możliwość kontrolowania temperatury upychacza oraz czasu, co umożliwia szybkie wypełnienie kanału korzeniowego – jednym ruchem w dół części wierzchołkowej kanału. Urządzenie jest gwarancją uzyskania wysokiej jakości wypełnienia systemu kanałów korzeniowych w 3D, co się przekłada na skuteczne i szybkie leczenie kanałowe.

Skaner wewnątrzustny i-500 Medit

Skaner do pobierania wycisków cyfrowych zębów. Jego ergonomiczność i mobilność sprawia, że badanie jest bardzo komfortowe dla pacjenta (szczególnie w porównaniu do tradycyjnych wycisków gipsowych). Pomimo swoich niewielkich gabarytów skaner dostarcza ​​realistyczne obrazy (zdjęcia i wideo) o wysokiej rozdzielczości i szerokim wachlarzu kolorów. Dodatkowo urządzenie może współpracować z dowolnym system CAD/CAM, co jeszcze przyspiesza czas leczenia.

Laser stomatologiczny SMART M PRO

Obecnie jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń, wykorzystywane przez nas szeroko w różnych dziedzinach stomatologii. Laser stosujemy do usuwania bakterii i wirusów w jamie ustnej, w leczeniu próchnicy, wybielaniu zębów oraz w chirurgii stomatologicznej. Sprawdza się także w leczeniu opryszczki, aft oraz ogólnej regeneracji błony śluzowej. Laser stomatologiczny pozwala nam na dezynfekcję kanałów korzeniowych podczas leczenia endodontycznego. Po zabiegach chirurgii laserowej tkanki szybciej się goją, co skraca czas rekonwalescencji.

Mikroskop SmartOPTIC ERGo

Wysokiej jakości mikroskop stomatologiczny wykorzystujemy głównie w celu dokładnego zbadania trudno dostępnych miejsc. Daje możliwość oświetlenia i powiększenia pola zabiegowego, dzięki czemu pozwala przeprowadzić nawet bardzo skomplikowane zabiegi z doskonałą precyzją. Jego optyka zapewnia pełen zakres powiększeń, przy czym największe jest aż 27-krotne! W naszej klinice korzystanie z mikroskopu stało się standardem – używamy go głównie w leczeniu kanałowym, chirurgii stomatologicznej, periodontologii, implantologii, ale nawet w zabiegach higienizacji zębów.

Wirówka PRF

Urządzenie wykorzystywane do pozyskiwania udoskonalonego osocza – różnych form fibryny bogatopłytkowej, która wspiera i przyspiesza gojenie się tkanek po zabiegach stomatologicznych. Dzięki jej użyciu leczenie jest krótsze. Praktycznie eliminuje to powstanie błędów, które mogłyby mieć miejsce w ręcznej kalibracji. Praca wirówki jest bardzo szybka, przez co fibryna jest gotowa do użycia w zabiegu stomatologicznym lub medycynie estetycznej już na tej samej wizycie. Bez potrzeby zastosowania dodatków chemicznych otrzymujemy gotowy do użycia preparat, bezpieczny nawet dla alergików.

SOAN Dental Hi Tec

Innowacyjny, komputerowy system znieczuleń gwarantujący bezbolesność samej aplikacji znieczulenia. Sterowana komputerowo iniekcja to jeszcze większy komfort przebiegu znieczulenia dla pacjenta oraz jego wykonania dla lekarza. Urządzenie posiada formę długopisu, zapewnia kontrolę nacisku igły i jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu gwarantuje doskonałą precyzję. Ponadto eliminuje wszelki dyskomfort dzięki automatycznemu dostosowaniu prędkości i ciśnienia do miejsca wkłucia.

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas