NovaDent

Oferta stomatologiczna

Implantologia

Przestrzeń po utraconym zębie powinna zostać jak najszybciej uzupełniona ze względów zarówno estetycznych, jak i medycznych. Stomatologia dostarcza kilka możliwości uzupełnienia braku zębowego. Sposobem najbardziej funkcjonalnym, wytrzymałym i doskonałym pod względem naturalnego wyglądu jest wszczepienia implantów zębów. Implantologia pozwala uzupełnić jeden, kilka lub wszystkie zęby, a nowe uzębienie do złudzenia przypomina naturalne. Jak dokładnie wygląda leczenie implantologiczne w naszym gabinecie? Czy wszczepianie implantu zęba boli?

Kiedy zdecydować się na implant zęba?

Na implant zęba najlepiej zdecydować się zaraz po powstaniu braku zębowego. Zwlekanie z leczeniem może doprowadzić do zaniku kości w miejscu utraconego uzębienia. Z taką sytuacją nowoczesna implantologia również sobie poradzi, jednak wymaga ona dodatkowego zabiegu chirurgicznego zwanego augmentacją kości.

Wszczepianie implantów wykonujemy u pacjentów dorosłych, nie ma górnej granicy wiekowej. Na leczenie implantologiczne można zdecydować się w każdym wieku. W naszej klinice stosujemy wysokiej jakości implanty zębów, dzięki czemu są on niezwykle wytrzymałe i służą pacjentom przez wiele lat, a czasami do końca życia.

Przebieg leczenie implantologicznego

Implant zęba to niewielka, zazwyczaj tytanowa śruba, którą w trakcie zabiegu umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem i badań diagnostycznych. Posiadamy nowocześnie wyposażoną pracownię RTG, ponieważ to precyzyjna diagnoza jest podstawą sukcesu każdego zabiegu. Wszczepianie implantów rozpoczynamy od podania znieczulenia miejscowego. Następnie implant zęba jest precyzyjnie wprowadzany w kość. Pacjent opuszcza gabinet i wraca po około 3-6 miesiącach. Jest to czas potrzebny na zrośnięcie się implantu z kością.

Gdy wszczep jest już stabilny, przechodzimy do kolejnego etapu leczenia implantologicznego. Lekarz nacina delikatnie dziąsło i zakłada na implant śrubę gojącą. W tym momencie należy odczekać około 2 tygodnie aż tkanka wokół dziąsła całkowicie się zagoi. Kiedy do tego dojdzie, na implancie mocujemy wybrane uzupełnienie protetyczne. Jest ono przygotowywane w taki sposób, aby było maksymalnie dopasowane do koloru i kształtu zębów własnych pacjenta.

Czy implant zęba boli?

Jak każdy lekarz, również implantolog dość często spotyka się z pytaniem pacjentów, czy wszczepienie implantu zęba boli. Opis zabiegu może nieco wystraszyć, jednak dzięki wyposażeniu naszej kliniki w nowoczesne sprzęty oraz zastosowaniu skutecznego znieczulenia miejscowego, zapewniamy całkowitą bezbolesność zabiegu. Jedynie po ustąpieniu znieczulenia, gdy pacjent wróci do domu, może pojawić się chwilowy dyskomfort.

Efekty wszczepienia implantów

Efekty leczenia z zakresu implantologii to nie tylko pięknie wyglądający, pełny i zdrowy uśmiech. Uzupełnienie braku zębowego implantem zapobiega zanikowi tkanki kostnej i wzmacnia całe uzębienie. Ponadto daje poczucie posiadania naturalnego zęba. Implanty wyróżniają się dużą estetyką, doskonałą funkcjonalnością oraz dużą trwałością i wytrzymałością. Służą pacjentom przez wiele lat. Są komfortowe, ponieważ dbamy o nie tak jak o zęby naturalne, oraz nie powodują dyskomfortu podczas noszenia, tak jak to ma niekiedy miejsce w przypadku noszenia uzupełnień protetycznych.

Cennik

Implantologia

Wprowadzenie implantu typu Alpha Bio
2700 zł
Wyłonienie implantu
200 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej
5000 zł
Odbudowa kości
1500 zł
Korona ostateczna na implancie na metalu
2200 zł
Korona pełnoceramiczna na implancie
2400 zł
Korona pełnokonturowa na implancie
2300 zł
Złożone prace protetyczne
wycena

Novadent

Skontaktuj się

Chciałabyś umówić się na wizytę? Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zaproponowania dogodnego terminu.

    Novadent

    Pacjenci o nas