Wypełniacze
Z wiekiem skóra staje się wiotka, odwodniona, słabną włókna elastyny i kolagenu, co ma wpływ nawet na zmiany konturów twarzy. Wypełniacze to wysokiej jakości preparaty, dzięki którym nie tylko wygładzamy zmarszczki, ale jesteśmy w stanie modelować cały owal twarzy pacjenta. Substancje w nich zawarte dodają skórze jędrności, głęboko ją nawilżają i odbudowują jej struktury, dzięki czemu zyskuje młody i zdrowy wygląd.
Spis treści
Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy
Wypełniacze to preparaty bezpieczne dla organizmu człowieka, mogą być nawet stosowane w przypadku alergików. Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy zwykle wykonywane są w celu korekcji i wygładzenia bruzd i zmarszczek w różnych okolicach twarzy pacjenta:
- bruzd nosowo-wargowych,
- zmarszczek wokół ust,
- opadających kącików ust,
- zmarszczek na policzkach,
- głębokich zmarszczek okolicy oczu
- tzw. „doliny łez” – obszaru od wewnętrznego kącika oka.
Wypełniacze pozwalają także wykonać zabieg nawilżenia i powiększenia ust. Stosowane są także w celu modelowania konturów twarzy – szczególnie okolicy jarzmowej, skroniowo-czołowej oraz obszaru zapadniętych policzków. Taka wolumetria z wykorzystaniem wypełniaczy sprawia, że twarz zyskuje dawny harmonijny wygląd i młodzieńczą objętość.
Zabiegi na bazie wypełniaczy sprawdzą się szczególnie w przypadku osób z cerą dojrzałą, wymagającą nawilżenia i odświeżenia. Dzięki nim twarz nie wygląda na zmęczoną, ale zyskuje świeżość i nowy blask.
Jak wypełnia się zmarszczki?
Zabiegi wykonujemy w formie iniekcji. Przed ich wykonaniem podajemy znieczulenie (krem znieczulający), dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Poprzez delikatne wkłucia wprowadzamy wypełniacz pod skórę. Ma on formę krystalicznego i plastycznego żelu. Jego gęstość może być różna – dobrana indywidualnie w zależności od rodzaju zmarszczek i pożądanego rezultatu. Gdy znajduje się już pod skórą, jego formuła wiąże wodę oraz wypełnia zmarszczki i bruzdy.
Kolejną jego właściwością jest pobudzenie struktur skóry do regeneracji. Nie tylko ją wypełnia, napinając delikatnie właściwe okolice, ale także przywraca jej sprężystość, gęstość i młodzieńczą jędrność.
Początkowe efekty takiego zabiegu widoczne są natychmiast po jego zakończeniu. Pełne rezultaty osiąga się po kilku dniach. Co ważne, pacjent nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji – można od razu powrócić do codziennych obowiązków. Czasami zdarza się, że po zabiegu widoczne jest niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub delikatny ból w miejscu iniekcji preparatu. Objawy te znikają samoistnie po 2-3 dniach.
Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy
Wypełniacze to preparaty biozgodne, po około 6-12 miesiącach wchłaniane przez organizm. Pomimo tego podczas wizyty konsultacyjnej lekarz sprawdza, czy nie występują żadne przeciwwskazania do zastosowania tego rodzaju preparatów. Są nimi:
- ciąża,
- czas laktacji,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- choroby, infekcje i stany zapalne skóry w okolicy wykonywania zabiegu.