Mezoterapia
Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Daje wyraźnie zauważalne efekty rewitalizacji i poprawy kondycji skóry przy jednoczesnej niewielkiej inwazyjności zabiegu. Redukuje zmarszczki, poprawia nawilżenie i napiętość skóry oraz przywraca jej dawną, młodzieńczą jędrność. W naszym gabinecie wykonujemy także mezoterapię skóry głowy, której efektem jest pobudzenie włosów do wzrostu i zahamowanie ich nadmiernego wypadania.
Na czym polega mezoterapia?
Mezoterapia to zabieg przeprowadzany w formie iniekcji. Polega na wykonaniu serii płytkich nakłuć i podskórnym dostarczeniu specjalnych koktajli odżywczych. Mogą one zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy oraz inne, wysokiej jakości składniki odżywcze. Rodzaj wprowadzanych substancji jest dobierany indywidualnie przez lekarza i dostosowany do potrzeb i typu skóry pacjenta. Na rodzaj zastosowanego koktajlu wpływa także obszar poddany zabiegowi. Zwykle są to okolice twarzy, dekoltu, szyi, dłoni, skóry głowy.
Efektem zabiegu jest przede wszystkim zatrzymanie lub spowolnienie objawów starzenia się skóry. Mezoterapia to także doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących szybki i napięty tryb życia. Mała ilość snu, przewlekły stres i zmęczenie to czynniki, które wpływają na cerę bardzo negatywnie. Traci ona swój naturalny koloryt, staje się przesuszona, wiotka i zmęczona. Zabieg dostarcza skórze substancji, które powodują intensywną jej rewitalizację i odbudowę. Pacjent odzyskuje po nim wypoczęty i pełen blasku wyraz twarzy. Znikają zasinienia pod oczami oraz szarość i szorstkość cery.
Zalecenia po zabiegu mezoterapii
Aby osiągnąć doskonałe efekty, zalecamy wykonanie 3-4 zabiegów co 2-3 tygodnie. Po takiej serii zabieg można powtórzyć po 3-6 miesiącach. Pozwoli to utrzymać przez dłuższy czas jego działanie. O dokładnej częstotliwości decyduje lekarz. Pacjent otrzymuje od niego także szczegółowe zalecenia, jak postępować ze skórą po wykonaniu mezoterapii.
Przez pierwsze dni po mezoterapii pacjent powinien stosować preparaty pielęgnacyjne na obszary zabiegowe skóry. Skóra powinna być chroniona od wysokich temperatur, dlatego nie zaleca się w tym czasie korzystać z solarium lub sauny. Podobnie cera nie powinna być wystawiana na słońce, gdyż może to wywołać powstanie przebarwień w okolicach zabiegowych. Radzimy także, aby na minimum kilka dni po mezoterapii zrezygnować z używek, takich jak papierosy i alkohol.
Ile kosztuje mezoterapia?
Cena zabiegu uzależniona jest od ilości i rodzaju użytego w niej preparatu. Przykładowo mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego będzie zabiegiem droższym niż w przypadku użycia aminokwasów. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz zapoznaje się ze stanem i potrzebami skóry pacjenta, a następnie proponuje zastosowanie właściwego koktajlu oraz przedstawia szczegółową cenę zabiegu. Orientacyjne koszty wykonania mezoterapii widoczne są także w cenniku na naszej stronie internetowej.