Implantologia
Przestrzeń po utraconym zębie powinna zostać jak najszybciej uzupełniona ze względów zarówno estetycznych, jak i medycznych. Stomatologia dostarcza kilka możliwości uzupełnienia braku zębowego. Sposobem najbardziej funkcjonalnym, wytrzymałym i doskonałym pod względem naturalnego wyglądu jest wszczepienia implantów zębów. Implantologia pozwala uzupełnić jeden, kilka lub wszystkie zęby, a nowe uzębienie do złudzenia przypomina naturalne. Jak dokładnie wygląda leczenie implantologiczne w naszym gabinecie? Czy wszczepianie implantu zęba boli?
Spis treści
Kiedy zdecydować się na implant zęba?
Na implant zęba najlepiej zdecydować się zaraz po powstaniu braku zębowego. Zwlekanie z leczeniem może doprowadzić do zaniku kości w miejscu utraconego uzębienia. Z taką sytuacją nowoczesna implantologia również sobie poradzi, jednak wymaga ona dodatkowego zabiegu chirurgicznego zwanego augmentacją kości.
Wszczepianie implantów wykonujemy u pacjentów dorosłych, nie ma górnej granicy wiekowej. Na leczenie implantologiczne można zdecydować się w każdym wieku. W naszej klinice stosujemy wysokiej jakości implanty zębów, dzięki czemu są on niezwykle wytrzymałe i służą pacjentom przez wiele lat, a czasami do końca życia.
Przebieg leczenie implantologicznego
Implant zęba to niewielka, zazwyczaj tytanowa śruba, którą w trakcie zabiegu umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem i badań diagnostycznych. Posiadamy nowocześnie wyposażoną pracownię RTG, ponieważ to precyzyjna diagnoza jest podstawą sukcesu każdego zabiegu. Wszczepianie implantów rozpoczynamy od podania znieczulenia miejscowego. Następnie implant zęba jest precyzyjnie wprowadzany w kość. Pacjent opuszcza gabinet i wraca po około 3-6 miesiącach. Jest to czas potrzebny na zrośnięcie się implantu z kością.
Gdy wszczep jest już stabilny, przechodzimy do kolejnego etapu leczenia implantologicznego. Lekarz nacina delikatnie dziąsło i zakłada na implant śrubę gojącą. W tym momencie należy odczekać około 2 tygodnie aż tkanka wokół dziąsła całkowicie się zagoi. Kiedy do tego dojdzie, na implancie mocujemy wybrane uzupełnienie protetyczne. Jest ono przygotowywane w taki sposób, aby było maksymalnie dopasowane do koloru i kształtu zębów własnych pacjenta.
Czy implant zęba boli?
Jak każdy lekarz, również implantolog dość często spotyka się z pytaniem pacjentów, czy wszczepienie implantu zęba boli. Opis zabiegu może nieco wystraszyć, jednak dzięki wyposażeniu naszej kliniki w nowoczesne sprzęty oraz zastosowaniu skutecznego znieczulenia miejscowego, zapewniamy całkowitą bezbolesność zabiegu. Jedynie po ustąpieniu znieczulenia, gdy pacjent wróci do domu, może pojawić się chwilowy dyskomfort.
Efekty wszczepienia implantów
Efekty leczenia z zakresu implantologii to nie tylko pięknie wyglądający, pełny i zdrowy uśmiech. Uzupełnienie braku zębowego implantem zapobiega zanikowi tkanki kostnej i wzmacnia całe uzębienie. Ponadto daje poczucie posiadania naturalnego zęba. Implanty wyróżniają się dużą estetyką, doskonałą funkcjonalnością oraz dużą trwałością i wytrzymałością. Służą pacjentom przez wiele lat. Są komfortowe, ponieważ dbamy o nie tak jak o zęby naturalne, oraz nie powodują dyskomfortu podczas noszenia, tak jak to ma niekiedy miejsce w przypadku noszenia uzupełnień protetycznych.
Cennik
Implantologia